Pogromcy Plam

Mity o praniu tapicerki

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, jak dbać o swoje meble i utrzymać je w jak najlepszym stanie. Jednym z najważniejszych elementów utrzymania mebli w czystości jest regularne pranie tapicerki.

Niestety, wokół prania tapicerki krąży wiele mitów i nieporozumień, które często powodują, że wiele osób obawia się tego procesu. W tym artykule

postaramy się rozwiać najczęstsze mity na temat prania tapicerki i przedstawić prawdziwe korzyści płynące z regularnego prania mebli tapicerowanych.

Czy pranie tapicerki meblowej spowoduje jej szybsze brudzenie się w przyszłości?

Pranie tapicerki meblowej to jedna z metod czyszczenia,

którą warto rozważyć, jeśli Twoje meble są mocno zabrudzone, lub nie były czyszczone w ogóle przez okres ponad 18 miesięcy. Jednak wiele osób zastanawia się, czy pranie tapicerki meblowej spowoduje jej szybsze brudzenie się w przyszłości. Poniżej rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak działa pranie tapicerki meblowej.


Pranie tapicerki meblowej to proces, w którym tapicerka jest czyszczona za pomocą specjalnych urządzeń. Najczęściej stosuje się metodę ekstrakcyjną, która polega na wprowadzeniu wodno-chemicznego roztworu do tapicerki, a następnie odsysaniu go razem z zabrudzeniami za pomocą specjalnego odkurzacza. Proces ten pozwala na dokładne usunięcie z tapicerki brudu, plam i roztoczy.

Czy pranie tapicerki meblowej przyspiesza jej brudzenie się w przyszłości?

Pranie tapicerki meblowej samo w sobie nie przyspiesza jej brudzenia, a nawet pozostawia włókna w lepszej kondycji, co wpływa na poprawę jakości i trwałości mebla tapicerowanego. Jednak istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na to, jak szybko tapicerka ponownie się zabrudzi:

Rodzaj i jakość materiału — Niektóre materiały, takie jak

  • welur czy jedwab, są bardziej wrażliwe na zabrudzenia i trudniej jest je utrzymać w czystości.
  • Częstotliwość użytkowania — Im częściej korzystasz z mebli tapicerowanych, tym szybciej się one brudzą.
  • Stosowanie odpowiednich środków ochronnych — Po praniu tapicerki meblowej warto zastosować specjalne środki ochronne, które zabezpieczą ją przed przyszłymi zabrudzeniami.

Jak utrzymać tapicerkę meblową w czystości po praniu?

Aby utrzymać tapicerkę meblową w czystości po praniu, warto zastosować kilka prostych wskazówek:

  • Unikaj jedzenia i picia na meblach tapicerowanych.
  • Regularnie odkurzaj i czyść meble.
  • Zastosuj specjalne środki ochronne, które zabezpieczą tapicerkę przed przyszłymi zabrudzeniami. (impregnacja).
  • W przypadku plam natychmiast odsącz nadmiar wilgotnym ręcznikiem. Nie zalecamy stosowanie środków czyszczących na własną rękę — rozpuszczą one zabrudzenia, które zostaną w tapicerce i mogą związać się z włóknami. W takich sytuacjach warto do nas zadzwonić i zapytać się co z takim faktem zrobić.

Powszechnym mitem jest ilość wody wykorzystywanych do prania tapicerki.


Są osoby, które mogą pomyśleć, że do prania jest wykorzystywana duża ilość wody, która zostaje w tapicerce i powoduje długie, uciążliwe schnięcie, a dodatkowo powoduje obawy o wystąpienie rozwoju grzyba w tapicerce.

USPOKAJAMY!


Cały nadmiar wody jest odsysany przez ekstraktor — maszynę piorącą.

Dodatkowo zapewniamy, że świeżo wyczyszczona tapicerka jest tylko powierzchniowo wilgotna, a cały proces schnięcia mebla trwa tylko parę godzin — warto zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia, aby dodatkowo przyspieszyć cały proces.