Czyszczenie tapicerki i pranie dywanów – mity
4 najpopularniejsze mity związane z praniem dywanów i tapicerek
Wielu z nas nie wyobraża sobie mieszkania bez stylowego dywanu. Nie ma się co dziwić – to element dekoracyjny, który potrafi dodać wyrazistości każdemu wnętrzu i stworzyć przytulny klimat. Zupełnie inną kwestią jest pranie dywanów, które spędza sen z powiek nawet największym czyściochom. Nie ma się co dziwić, że wokół tego tematu narosło sporo mitów. Dziś przytoczymy 4 najpopularniejsze, z którymi spotykamy się najczęściej.
Mit 1. Częste odkurzanie niszczy dywany
Jak radzimy sobie z wszechobecnymi okruszkami i psią sierścią? Oczywiście szybko łapiemy za odkurzacz. Czy nadużywanie tego sprzętu może spowodować zniszczenie dywanu? Prawda leży pośrodku. Wszystko zależy od tego, jakiej jakości jest nasz dywan – jeżeli nie jest wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, to może być bardziej podatny na uszkodzenia. Bardziej zaawansowane, cięższe odkurzacze również mogą im zaszkodzić, ale modele do użytku domowego nie powinny wyrządzić żadnej szkody. Tak więc nawet częste odkurzanie nie niszczy dywanu, o ile jest on dobrej jakości. Pamiętajmy też, że dokładne zebranie wszystkich okruszków i innych zabrudzeń to pierwszy krok w skutecznym czyszczeniu wykładzin i innych powierzchni dywanowych.
Mit 2. Lepiej nie prać dywanów i tapicerek, ponieważ będą się szybciej brudzić
Skąd wzięło się takie błędne przekonanie? Jak wiadomo, dokładne czyszczenie dywanu nie jest łatwą sprawą. Jeżeli nie mamy doświadczenia i wybierzemy złą metodę, a do tego niedokładnie spłuczemy środki myjące lub odplamiacz, w szczelinach materiału może pozostać brud. Właśnie przez to wydaje się, że dywan po upływie krótkiego odstępu czasu znów się zabrudził. Decydując się na pranie dywanów, np. przez naszych specjalistów z Poznania, otrzymujemy gwarancję, że wszystkie użyte środki będą dokładnie usunięte.
Mit 3. Czyszczenie mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną powoduje pleśń
To mit spowodowany brakiem profesjonalizmu niektórych firm sprzątających, które nie posiadają wystarczającego doświadczenia. Proces czyszczenia tapicerki lub dywanów powinien być podzielony na kilka etapów, wśród których jest przykładowo wstępne rozpuszczenie zabrudzeń. Dzięki temu nie ma potrzeby wtryskiwania w materiał dużej ilości środków, co występuje podczas prania jednoetapowego. Profesjonalne pranie wykładziny lub mebli tapicerowanych to brak ryzyka ich przemoczenia – schną do 24 godzin, ale najczęściej już po 8 są suche.
Mit 4. Najskuteczniejsza jest chemia Karcher
Ten mit wynika z dość dużej popularności środków Karcher – nie jest to równoznaczne z najlepszą skutecznością. Obecnie producenci środków do prania i czyszczenia dywanów oraz tapicerek, np. Chemspec, Tersus, Profchem, posiadają dużo bardziej zaawansowaną technologię. To wiodące marki w Europie.
Na skuteczność prania mają wpływ 4 czynniki przedstawione na kole Sinnera:
Podczas prania ekstrakcyjnego ważne aby użyte środki czyszczące były wysokiej jakości oraz były nakładane w odpowiedniej temperaturze. W celu zwiększenia skuteczności możemy je podgrzać na tapicerce. Dodatkowo środki muszą mieć czas aby zabrudzenia straciły stabilność i “odkleiły” się od materiału. W celu wniknięcia chemii w tapicerkę wcieramy ją mikrofibrą lub delikatną szczoteczką.
Myśl o oczyszczeniu dywanu nie daje Ci spokoju? Obawiasz się, że mimo starań wykładzina nadal nie będzie dostatecznie czysta? Wykonujemy profesjonalne pranie dywanów w Poznaniu. Po wszystkie niezbędne informacje zapraszamy tutaj: https://pogromcyplam.com/#oferta.
Zaoszczędź swój czas i zdaj się na nas!