Pielęgnacja tarasu i elewacji drewnianej

Pogromcy Plam pomogą także w oczyszczeniu i pielęgnacji drewnianych elewacji oraz tarasów. Drewno nie jest odporne na warunki atmosferyczne, a jego zaniedbanie może skutkować trwałymi zniszczeniami. Dzięki naszemu doświadczeniu w tym zakresie, pomożemy odświeżyć drewniane elementy domu oraz ponownie je zaimpregnować.

Pierwszym etapem czyszczenia drewnianego tarasu jest usunięcie zabrudzeń oraz starej warstwy oleju za pomocą myjki ciśnieniowej i odpowiednio dobranych środków chemicznych. Dbamy o nasze środowisko, dlatego środki, z których korzystamy są skuteczne, a jednocześnie biodegradowalne. Jeśli taras nie był odświeżany od wielu lat, zaleca się dodatkowo jego szczotkowanie w celu usunięcia zabrudzeń, które wniknęły głęboko w jego strukturę.

Oba te zabiegi przygotowują drewno na ponowne olejowanie. Dzięki zaolejowaniu, taras jest zaimpregnowany i wygląda świeżo. Oleje są przez nas dobierane specjalnie pod gatunek drewna użytego do budowy tarasu – dzięki temu nadają one drewnu naturalny wygląd.

By taras mógł być w użyciu przez wiele lat, Pogromy Plam polecają, by dokonywać jego pielęgnacji raz w roku.